Biuro Mokotów: ul. Cypryjska 2G, Warszawa pon. - pt. w godz. 9 - 17, +48 22 742 10 75; +48 512 985 935 | Biuro Białołęka: ul. Strumykowa 28, Warszawa pon. - pt. w godz. 10 - 18, +48 500 642 071

Studencie, zadbaj o własne bezpieczeństwo

Chyba każdy przyzna się, że będąc licealistą marzył o szalonym studenckim życiu rodem z Hollywood – nieograniczonej wolności, legendarnych imprezach i spełnianiu wszystkich zwariowanych pomysłów, na jakie można wpaść między kolejnymi sesjami. Potem przychodzi rzeczywistość i owszem, część da się spełnić, ale razem z całą gamą przyjemności wysuwa się przerażająca wręcz dorosłość z odpowiedzialnością. Pierwsza praca, opłaty, samodzielne mieszkanie i – co zdarzyć może się każdemu – wypadki.

Oczywiście, przeciętny student nawet o tym nie myśli – ale jeśli właśnie to czytasz, to zdecydowanie nie jesteś przeciętny. Może chcesz zabezpieczyć się przed bolesnymi konsekwencjami szaleństw lub jakieś już Cię dotknęły i wyciągasz wnioski? Co w takim razie zrobić, by ustrzec się przed kosztami?

Odpowiedź jest prosta i towarzyszy Ci od początków edukacji – ubezpieczenie. Ale! Nie byle jakie, nieprzeciętne – ubezpieczenie specjalnie dla studenta!

Piękne czasy studiów… NFZ nie wystarczy

Na starcie trzeba zaznaczyć, że jedno na pewno posiadasz (a w każdym razie powinieneś). Jest to podstawowy pakiet oferowany przez uczelnię, który kosztowo zamyka się w kwocie 50zł i jeśli nie planujesz wykorzystać tego jedynego w swoim rodzaju czasu na maxa, to nawet mógłby Ci wystarczyć. Zakładając, że chcesz cały czas siedzieć w pokoju, unikać dozy ekscytacji związanej ze sportami o podniesionym ryzyku i masz przekonanie o własnym farcie oraz cierpliwość (i nieczęsto również pieniądze), by czekać na państwową służbę zdrowia…

Ale spójrzmy na sprawę trochę bardziej realnie. Zdrowia nie da się wycenić ani łatwo wymienić, a niestety wypadki zdarzają się nawet najwytrwalszym organizmom. A podróże? Przecież odkrywanie nowych miejsc ze znajomymi to najlepsze, co może Cię spotkać – i czasem niestety negatywnie zaskoczyć. Warto w takim przypadku być przygotowanym.

Jedno ubezpieczenie – wiele korzyści

Jak więc prezentują się Twoje opcje?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych przygotowało pakiety specjalnie z myślą o studentach. Generali czy PZU posiadają oferty ubezpieczeń NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), dzięki którym możesz liczyć na pomoc medyczną, psychologa, transport, rehabilitację oraz szereg innych udogodnień działających na uczelni i poza nią. Korzystna jest również całoroczna karta firmy SIGNAL IDUNA, która w zależności od wariantu pokrywa każdy najmniejszy szczegół, o jakim nie przyjdzie Ci pomyśleć. W skład ubezpieczenia wchodzą, np.:

  • koszty leczenia za granicą wraz z Assistance w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem;
  • koszty ratownictwa;
  • następstwa nieszczęśliwych wypadków w tym śmierć i trwały uszczerbek na zdrowiu;
  • odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym za szkody osobowe i szkody rzeczowe oraz związane z amatorskim lub wyczynowym uprawianiem sportów.

Nie daj się zaskoczyć w życiu i zabezpiecz swoje zdrowie oraz przyszłość już na starcie – NNW dla studentów to tylko jedna z wielu opcji, jakie na Ciebie czekają. Może to pora, by pomyśleć o ubezpieczeniu na życie, dopóki firmy patrzą na Ciebie jak na okaz zdrowia i składki są dość niskie? Skonsultuj się z jednym z naszych agentów, a na pewno pomożemy Ci dobrać pakiet specjalnie pod Ciebie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *