Wielu polisom towarzyszą mity utrudniające podjęcie trafnej decyzji o ich wyborze. Rozprawiamy się z kilkoma z nich, by ułatwić życie naszym klientom.
Jeden z najpopularniejszych mitów głosi, że skoro nie pracuję, to nie potrzebuję ubezpieczenia na życie.
To nieprawda. Skoro nie wykonujesz pracy zarobkowej, to nie jesteś ubezpieczony w pracy, więc nie posiadasz żadnej ochrony i tym bardziej powinieneś o to zadbać. Jeśli nie pracujesz, bo zajmujesz się domem i dziećmi, również ochrona ubezpieczeniowa jest dla Ciebie niezbędna. Gdyby bowiem coś złego Tobie się przytrafiło, Twoi bliscy będą zabezpieczeni.
Inny popularny mit głosi, że przez wiele lat wpłacałem pieniądze i nic z tego nie mam.
Przeświadczenie to wynika z tego, że ubezpieczenia na życie o charakterze ochronnym mylone są z ubezpieczeniem oszczędnościowym bądź mieszanym. Jeśli zatem ileś lat temu zdecydowałeś się na zakup polisy o charakterze ochronnym, to polisa obowiązywała tylko w czasie trwania ubezpieczenia. W tym okresie firma ubezpieczeniowa ciągle zapewniała Ci ochronę na wypadek niepożądanego zdarzenia, na skutek którego Ty albo twoi bliscy mogli dostać odszkodowanie. Natomiast decydując się na wykup polisy o charakterze oszczędnościowym bądź mieszanym, środki są wypłacane bezwzględnie na to, czy zdarzenie niepożądane miało miejsce czy też nie a kwota zależy od czasu trwania polisy.
Kolejny mit dotyczy cen polis. Powszechnie sądzi się, że im polisa jest droższa, tym lepsza.
Nic podobnego. Sugerowanie się wyłącznie ceną ubezpieczenia na życie jest błędem. Najpierw trzeba ocenić swoje potrzeby, dopiero później dokonywać wyboru polisy pod kątem swoich finansowych możliwości.
Wiele osób uważa, że ubezpieczenie na życie chroni wyłącznie bliskich w przypadku śmierci ubezpieczonego.
Zakres ubezpieczenia na życie zależy wyłącznie od indywidualnego wyboru. Oferta może obejmować katalog zdarzeń, na wypadek których chronieni są nie tylko bliscy po śmierci ubezpieczonego, ale i on sam, gdy poważnie zachoruje, przebywa długo w szpitalu lub w wyniku nieszczęśliwego wypadku nie będzie mógł pracować. Ubezpieczenie na życie może zapewnić wypłatę świadczenia także wtedy, gdy ulegniesz wypadkowi komunikacyjnemu. Ochrona może również obejmować odszkodowanie w przypadku śmierci członka rodziny – np. małżonka lub dziecka.
Utarł się pogląd, że można posiadać tylko jedną polisę na życie.
To nieprawda. W przeciwieństwie do ubezpieczenia mieszkania czy OC/AC możesz mieć dowolną liczbę umów ubezpieczenia na życie, które są odmienne pod kątem zakresu lub sum ubezpieczenia.
Potocznie uważa się, że na ubezpieczeniach na życie zarabiają tylko agenci i firmy ubezpieczeniowe, a nie ubezpieczeni.
Nic bardziej błędnego. Oczywiście agent otrzymuje za swoją pracę prowizję od sprzedanego produktu. Jednak Twoim „zyskiem” jest posiadanie ochrony ubezpieczeniowej już od dnia opłacenia pierwszej składki ubezpieczeniowej. Jeśli dodatkowo posiadasz polisę z częścią inwestycyjną, na koniec trwania ubezpieczenia otrzymasz kapitał, który towarzystwo ubezpieczeniowe zbudowało dla Ciebie. Ubezpieczenia na życie kupujesz przede wszystkim dla siebie.
Czy udało nam się rozwiać Twoje zwątpienia? Jeśli nie, to jakie jeszcze masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!
Ama Consulting:
Biuro Mokotów: ul. Cypryjska 2G, 02-761 Warszawa
Otwarte pon. – pt. w godz. 9:00 – 17:00
Tel.: +48 22 742 10 75; +48 501 778 006
Mail: kontakt.mokotow@amaconsulting.pl
Biuro Białołęka: ul. Strumykowa 28, 03-138 Warszawa
Otwarte pon. – pt. w godz. 10:00 – 18:00
Tel.: +48 500 642 071
Mail: kontakt.bialoleka@amaconsulting.pl